Internetowy Fan Klub THE SHADOWS

Forum członków IFK i fanów zespołów muzycznych lat 60' w Krakowie - Nowej Hucie - www.ryszardy.pl
Teraz jest niedziela, 17 lutego 2019, 19:51

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
 Tytuł: Vox AD30VT-XL
PostNapisane: środa, 11 stycznia 2012, 16:47 

Witam,
przeglądając posty na forum IFK znalazłem wypowiedź Pana Ryszarda w której było napisane, że posiada i używa wzmacniacza Vox AD50VT-XL, ale polecał także jego mniejszą wersję Vox AD30VT-XL.
W związku z tym, że chcę sobie kupić jakieś combo - nieduże, ale w miarę wiernie oddające klimaty TS (mam QV+ z EFTP) chciałem zapytać czy ta mniejsza wersja faktycznie będzie dobra?
Czytałem na forach, że Voxy w wersji XL mają co prawda większy głośnik - 12 cali (inne nie-XL mają 10 cali), ale w zasadzie projektowane były do cięższych brzmień (co z resztą widać na pokrętłach AMP i EFFECT.
Stąd moje pytanie - czy to w niczym nie przeszkadza przy klimatach TS? - z drugiej strony skoro Pan Ryszard na nim gra, to pewnie nie przeszkadza :) , czy może pójść w kierunku jakiegoś innego sprawdzone rozwiązania?
Nie chcę ekperymentować i wymieniać sprzętu, chciałbym go kupić raz i cieszyć się zabawą z gitarą.
Dla sprecyzowania - gram tylko dla własnej przyjemności, ewentualnie w małym gronie znajomych - nie gram na estradzie, więc nic dużego nie będzie mi potrzebne.

Pozdrawiam serdecznie
Krzysztof

Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 12 stycznia 2012, 13:38 

Witam,
Niestety seria VOXa AD już nie jest produkowana, w jej miejsce weszła seria VT a następnie VT+. Ja posiadam VT30 jak już wspominałem do sprzedania.Posiada on 22 symulacje różnych wzmacniaczy z czego połowa to brzmienia "clean". Bardzo fajnie brzmią symulacje AC15 i AC30. VOXy z seri VT i VT+ modele 30-to watowe mają zamontowane głośniki 10 calowe dopiero w wersjach VT80+ i VT120 są głośniki 12cali.
Na moim profilu YT można posłuchać kilku nagrań na VT30.
Pozdrawiam,
Robert

Tytuł: VOX VT40+
PostNapisane: czwartek, 12 stycznia 2012, 18:20 

witam
Posiadałem wzmacniacz VOX AD30VT gra naprawdę głośno i brzmienie świetne. Polecam najnowszą wersję VOX VT40+ głośnik 10 calowy i ma
dużo więcej możliwości kosztuję około 900 zł. wersja 80+ już około 1500
zł więc szkoda przepłacać, polecam ten VT40+.
Pozdrawiam.
Tadeusz

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]