Internetowy Fan Klub THE SHADOWS

Forum członków IFK i fanów zespołów muzycznych lat 60' w Krakowie - Nowej Hucie - www.ryszardy.pl
Teraz jest środa, 16 stycznia 2019, 05:58

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: wtorek, 11 września 2007, 08:03 

Witam wszystkich zainteresowanych efektem echa ,pogłosu i tym podobnych bajerów ,chciałbym przedyskutować sposob rozstawienia głowic odtwarzających w taśmowych kamerach pogłosowych z analizy dostępnych zdjeć mozna wyróżnic dwa sposoby, pierwszy to równe odstępy głowic odtwarzających drugi to coraz większe ,, narastająco '' odległości głowic , w starych urządzeniach pogłosowych stosowanych w studiach RTV np. EL6911/01 f-my Philips jest 8 glowic odtwarzających rozstawionych w równych odstępach a w kamerach pogłosowych typu Copycat, Binson ,Echocord jest już różnie , który z systemów jest lepszy i który można by polecić amatorom budującym własnie takie taśmowe kamery pogłosowe , zapraszam do dyskusji Zdzisław

Tytuł:
PostNapisane: środa, 12 września 2007, 19:33 
Site Admin

Witaj Zdzisław,
jeśli są dziś , w dobie cyfrówki odważni do budowy echa na taśmie to polecałbym tylko jedną uwagę.. niech budują takie lub takie byle odległość między głowicami była zawsze równą wiekokrotnością.. nierówny rozstaw spowoduje "arytmię" w sekwencji powtarzania odbić , a to brzmi nie ciekawie. :). I jeszcze jedno najlepiej użyć głowic porcelanowych, których AKAI określa żywotność na 17,5 roku, więc zanim się wytrze to już pewnie styl muzyki kilka razy się zmieni... Przecie dziś Watkins (firma) robi w dalszym ciągu Copicat i trzeba za niego te 700 funtów dać..
Za marzenia ?... no cóż.. czasem warte są i tak więcej...
--
Pozdrówka
Ryszard

Tytuł: ARP Avatar
PostNapisane: czwartek, 13 września 2007, 14:49 

Witam Ryszardzie-jeśli chodzi o gitarę na której grał Janusz Popławski to był Roland G 707 a współpracowała ta gitara z syntezatorem ARP Avatar to było w okresie zepołu Bumerang a jednym ze znanych przebojów tego zespołuktóry śpiewała Ada Rusowicz był -,, Masz u mnie plus '' . Były wtedy dwie koncepcje gitar które mogły współpracować z Awatarem pierwsza to to gitara G 707 która specjalnie byla skonstruowana pod syntezator , ale też mogła grac jak ,, normalna '' gitara elektryczna lub był specjalny modem ze specjalną hexafoniczną przystawką ( 6-cio kanałową ) który można bylo zainstalować do każdej gitary elektrycznej to tak w dużym skrócie były jeszcze inne wersje gitar ta ktorą wymieniłes i podobne - pozdrawiam - Zdzich

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 18 września 2007, 19:48 

Witam! Przyznam, że bez tych efektów wspomagających nie łatwo jest uzyskać brzmienie The Shadow, mam taśmówkę Echo Chorus EVANS ES-1 i z jej pomocą można już ucho pocieszyć! Zastanawiam się czy są jakieś elektroniczne kamery pogłosowe, co by sprostały jakości kamerze taśmowej! Kolega Sandra wyszperał ostatnio w sieci elektroniczną kamerę BOSS RE20 podobno dorównuje taśmowej, czy Koledzy może wiedzą coś więcej o tym modelu? http://images.google.pl/images?hl=pl&q= ... %B3w&gbv=2
Pozdrawiam

Tytuł: Efekty
PostNapisane: wtorek, 18 września 2007, 20:41 
Site Admin

Witam,
oczywiście standard TS to amplik, echo i reverb, pomijam w tym momencie strato, którego specyficznych właściwości nie można pominąć. Z tego co słyszę to najlepsze, najwierniejsze brzmienia dziś mają Gerard Tabis i Rudy Musch. Podobne Zoe McCulloch i BlueMatilda. Tabis, Matilda, Zoe na Alesis QuadraVerb , a Rudy Musch wcale nie te z najwyższej pólki - ZOOM + Atlantis.
Oczywiście wymieniłem tych , do których jest dostęp internetowy/audio. Muszę przyznać, że jak słucham TS od ponad 45 lat to Rudy'emu udało się osiągnąć ...jeszcze lepsze brzmienie niż... Marvinowi.. :) - dysponuje dowodem :). Jest dużo efektów dziś, które dysponują możliwościami ustawień brzmienia TS. Wielu używa też dziś ZOOM 508, który świetnie naśladuje TapeEcho 50/60. Największy problem - z tego co widzę - nastręczają patche do tych efektów z którymi trzeba dlugo eksperymentować. Można też je kupić (15 funtow/1szt). Słuchałem takiego patcha u znanego muzyka ale dla mnie sygnowanie jako brzmienie TS było nieporozumieniem. Marvin ma reverb o charakterze "tunelu" bez wzbudzeń na n.cz. co wiele reverbów potrafi :) i ten sam charakter ma Tabis i Rudy Musch.
Panowie w Toronto Shadows Club też grają na Alesis QuadraVerb i brzmi to identycznie. Podziwiam Watkinsa, który sprzedaje taśmowego Copicat'a za 700 funtów (na tym modelu grał także Marvin w latach 60).
Znam ten model Bossa tylko z opisu jednak wiele modelów posiada reverb i echo.. pytanie tylko czy jest to ten reverb i echo o które chodzi. Osobiście testowałem kilka modeli elektronicznych efektów i żaden nie sprostał brzmieniowo i charakterem efektu. Z "urzędu" wiem, Że wymienione przeze mnie trzy te warunki spełniają bo je słyszę w utworach. Bardzo ładnie imituje "tripping" echo Delayorama w programach PC. Gorzej z reverbem nad którym jeszcze nie pracowałem, a wygląda na to, że nawet na CoolEdit powinno się dać uzyskać bo ma możliwości EQ na efekcie.
--
Pozdrawiam
Ryszard

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]