[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 483: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 112: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4668: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3815)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4670: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3815)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4671: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3815)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4672: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3815)
Internetowy Fan Klub THE SHADOWS • Zobacz wątek - Cut Echo

Internetowy Fan Klub THE SHADOWS

Forum członków IFK i fanów zespołów muzycznych lat 60' w Krakowie - Nowej Hucie - www.ryszardy.pl
Teraz jest czwartek, 18 kwietnia 2019, 16:25

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Cut Echo
PostNapisane: środa, 23 stycznia 2008, 20:03 
Site Admin

PostNapisane: piątek, 25 stycznia 2008, 16:36 

Witam kolegów po ,,gitarze,,i od razu z pewną nieśmiałością chciałbym zauważyć pewną niekonsekwencję w założeniu co do prób uzyskania analogowego brzmienia i analogowych efektów za pomocą cyfrowych procesorów dżwięku. Jak już chyba zauważyliście barwa (brzmienie) dżwięku gitaryH Marvina z lat 60-tych rózni sie od współczesnych sampli .W niektórych utworach jest prawie identyczna a w innych jednak czegoś brakuje mimo dość szczegółowych instrukcji i programów jakie oferują poszczególne firmy dla posiadaczy tychże efektów .Jak się słucha nagran z lat 60-tych i tych po 80-roku to widac róznicę w brzmieniu a to za przyczyną stosowania przez Marvina już w tym czasie pierwszych cyfrowych procesorów dżwięku do gitar. Dlaczego Marvin ,, przesiadł '' się z brzmienia analogowego na cyfrowe trudno na to jednoznacznie odpowiedzieć na pewno to charakterystyczne brzmienie gitary Marvina mogło sie wydawać w latach 80-tych trochę archaiczne i Marvin chciał je odświeżyc przy pomocy technologii cyfrowej co mu się udało , ale nie tylko to było przyczyną takiego podejścia , mam tu pewną teorię ale to temat do szerokiej dyskusji i zapraszam kolegów do wypowiedzenia się , może ktoś dorzuci coś ciekawego a na pewno wszyscy aktywni fani IFK będą zainteresowani - pozdrawiam Zdzisław

Tytuł:
PostNapisane: sobota, 26 stycznia 2008, 00:06 
Site Admin

Witaj Zdzisław,
muszę Ci powiedzieć, że podobnie jak Marvin "przesiadł bym się" na coś nowego jeśli spełniało by to moje oczekiwania. Nawet dzisiaj przecież można kupić Binsona taśmowego czy Watkinsa Copicat wersję 50/60, a nawet struny 50/60 w Leo's Den w Londynie. Jeśli Marvin lub jakiś akustyk ustawiał mu echo to nigdy nie ustawił jednakowo bo przecie podziałka (paralaksa) czy gałka mogą się przesunąć. Cyfrówka zapewnia 100% powtarzalność zaprogramowanych nastaw więc ? - wygoda. muszę Ci powiedzieć, że nasz klubowy kolega Tadeusz(Tadziows) na swoim Zoom RFX 2000 EFTP zaszedł bardzo daleko z nastawami efektu. Słuchałem próbek i w niektórych próbkach - efekt oryginał - mówię oczywiście o tripping echo. TS3 też rewelacyjnie brzmi..
Z wielu względów na pewno te nowalijki to wygoda bo przecież taśma sciera się i wysokie tony idą w kosmos .. głowica też się wyciera, szczelina rośnie i .. także brak wysokich tonów (chyba, że zastosuje się porcelanową AKAI - 17.5 roku..). The Boys to VOX AC 30, Strato, Zoom, Atlantis i The Golden Sea brzmi .. rewelacyjnie a nawet jest "przekolorowane" jeśli chodzi o brzmienia Hanka z lat 60.. Tabis , to samo i też kapitalnie brzmi... czemu się Hank "przesiadł" nie dochodziłem. Pomijając efekty to przecież przesiadł się także z VOXa na Messa Boogie. Matchlessa, KCP i to jeszcze pewnie nie koniec...
Jedno jest raczej pewne, że zaczął (pomijam banjo) na Strato i chyba na Strato... zakończy gitarowanie
--
Pozdrawiam
Ryszard

Tytuł: brzmienie TS
PostNapisane: piątek, 1 lutego 2008, 00:03 

witam
Zdzisława
Charlie Hall jest, można powiedzieć, autorytetem w dziedzinie brzmienia TS.
Trochę o nim przeczytałem co o nim mowią inni. Jeśli jego EFTP i KCP został w pełni
zaakceptowany przez samego Marvina to pewnie tak jest.
Niema przeszkód by mu zadać takie pytanie najważniejsze to dobrze je postawić by je
zrozumiał, problem jeszcze żeby było dobrze przetłumaczone.
Dick Danny (twórca AC15 i AC30) powiedział ze EFTP jest lepszy niż taśmowe echa z lat 60s.
Ja mam EFTP prawdopodobnie jestem jedynym polakiem który go ma i nie mam problemów
z tripping echo lecz jak może wiesz z atakiem sygnału w powtórkach by go jakoś wyeliminować. Jak widzialeś na you tube gdzie prezentują TVS tam echo było z EFTP a TVS
sprawiło obróbkę tego echa co możesz usłuszeć przed samym graniem Wonderful land jak gość regulując TVS sprawił że efekt w pewnym momencie stał się bardziej pogłębiony, oddalony a powtórki z obciętym atakiem, podobne do tremolo dlatego wielu myśli że Hank dodaje reverb ale on nigdy go nie używał a napewno nie
w latach 60s. pogłos robi z echa które jest poddane jeszcze jakiejś obróbce co daje większą przestrzeń, i ja chciałbym to osiagnąć.
pozdrawiam
Tadeusz

Tytuł: brzmienie TS
PostNapisane: piątek, 1 lutego 2008, 10:45 

Witaj Tadeusz , aby nie było nieporozumienia spróbuję przedstawic mój punkt widzenia na interesujący nas temat . nie uważam aby o brzmieniu TS stanowiły te trzy elementy o których wspomniałeś - gitara - wzmacniacz - kamera pogłosowa , to by było zbyt proste i z takiego zestawu skorzystaliby w latach 60-tych inni , choćby ,, dezerterzy ,, z TS . Odeszli w okresie największej popularności TS , i nie zakładali że jak będą na swoim to będzie gorzej no i co ??? d..a zimna ,poszli z torbami . ą przecież mieli te gitary te wzmacniacze te kamery pogłosowe no a przede wszystkim wiedzę o technologii realizowania brzmienia TS spędzili wiele godzin w studiach nagraniowych gdzie to wszystko powstawało . Dla mnie jest to oczywiste , że kamera pogłosowa nie stanowi o brzmieniu TS , jest tylko elementem który uplastycznia , dodaje przestrzeni , głębi czy jak kto woli ,, tunelu ,, czy też ,, studni ,, jak to nazywają inni . Dla mnie sprawa brzmienia TS z lat 60-tych wciąż pozostaje niewiadoma chyba że trafi się nam That Sound i uzupełnimy wiedzę w tym temacie . Moje pytanie jest dalej aktualne , jak było realizowane brzmienie TS w latach 60-tych a ktore to też akceptował Hank B. Marvin . Ale przed zadaniem tego pytania należy zapomnieć o tych wszystkich cyfrowych bajerach aby nie miały wpływu na odpowiedż - to tak na razie - pozdrawlaju ja was - Zdzislaw

Ostatnio edytowano piątek, 1 lutego 2008, 16:14 przez zdzich46, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: piątek, 1 lutego 2008, 12:47 

Witam Zdzislawa
na you tube widziałem program jak pyta ktos marvina co jest potrzebne do osiągniecia brzmienia odpowiedział gitara, vox i echobox ale masz racje niewielu udaje się osiagnąc specyfikę TS. może jeszcze trzeba dodac CUTTING EDGE co da specyficzny bas w stylu TS.
pozdrawiam
Tadeusz

Tytuł: cutting edge
PostNapisane: piątek, 1 lutego 2008, 13:19 

Witam nic prostszego -http://www.tubecad.com/2007/04/blog0102.htm

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 7 czerwca 2011, 21:12 

Witam Panów bardzo serdecznie!
Zainteresowany muzyką The Shadows trafiłem przypadkiem na to właśnie forum. Widzę, że tamaty są dość leciwe, jednak postanowiłem podzielić się moimi spostrzeżeniami dotyczącymi charaktru EFTP podczas grania palm mute (np Atlantis czy Wonderful Land). Do rzeczy. W grze wykorzystuję Zoom G2 z EFTP od Charliego. Wzmacniacz to lampowy Crate (końcówka 4xEL84). Gitara -Squier Strat z połowy lat 90., set SSL1 Pewnie po tego typu sprzęcie nie mozna się spodziewać cudów i tak też się stało. Po uruchomieniu Zoom'a i zagraniu Atlantis pojawił się problem z wybrzmiewaniem echa. W głównym temacie utworu pojawiły się wyraźne odbicia echa. Nie występowało złudzenie "tunelu". Palm mute miało charakter, lecz także odbiegało od oryginału.
Nie poddałem się jednak, choć brałem poprawkę na opisany wyżej sprzęt. Jako pierwsze zmodyfikowałem ustawienia EFTP. Dodałem kompresor, zmieniłem ustawienia equalizera. Brzmienie zdecydowanie lepsze, lecz to ciągle za mało. Mineło troszke czasu i zabrałem się za samą gitarę. Zainwestowałem w mostek tremolo Gotoh'a z rolkami. Wysoki model ze stalowym blokiem. Sprzedawca mówił, że gitara zyskuje na ataku, jednak jeśli ma klonowa podstrunnicę, dzwięk może być za ostry. Zaryzykowałem. Dodatkowo oczyściłem i wygładziłem gniazdo korpus/gryf.
Efekt tych zabiegów przeszedł moje oczekiwania. To niewiarygodne i sam w to nie wierzę, lecz uzyskałem charakterystyczny "tunel"
Wnioski jakie się nasuwają to przede wszystkim jakość gitary a dokładniej sustain. To mozliwość podtrzymywania dzwieku i odpowiedni atak jest odpowiedzialny za zjawisko "tunelu". Takie jest moje zdanie. To sama gitara w duzym stopniu odpowiedzialna jest za charakter dzwięku. Za pewne niuanse. Hank wykorzystuje ponadto Fendera z gryfem BirdEye. Tylko tyle widać z zewnątrz. O przetwornikach także troche wiadomo. Materiał korpusu, mostek, przeróbki mechaniczne - możemy tylko snuć domysły.
Czy może ktoś z Panów próbował tego typu zabiegów?

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 7 czerwca 2011, 22:11 
Site Admin

Witam,
dwa zdania: Zoom G2 z EFTP wypróbowalem osobiście trzy lata temu i wydawał mi się rewelacyjny - jeśli chodzi o efekty podłogowe uważam go dalej za świetny. G2 jednak emuluje "trzy głowice" nie cztery jak jest w Meazzi, Binson, Watkins czy Alesis QV. Zatem jest nieco "uboższy" w samym echu EFTP. Jeśli chodzi o klon a szczególnie gryf i deskę to jest on rewelecyjny i zupełnie zgadzam się z opinią. Mam dwa straty: jeden AFS a drugi lutniczy. Ten lutniczy został wykonany w Kanadzie i ma sustain rewelacyjny czego nie osiąga AFS !
Niestety nie gram na nim gdyż lutnik nie dokładnie obrobił progi Jumbo i "trochę kaleczą" dłoń.. na czasie wolnym na pewno to poprawię ale jak wspomniałem - sustain jest rewelacyjny ! Jak się jeszcze założy nowe struny to ..co tu dużo gadać - miód. Jest jeszcze jedna wada: mój strat z klonu jest prawie.. dwa razy cięższy... :)
--
Pozdrawiam
Rycho

Tytuł: Tunel
PostNapisane: środa, 8 czerwca 2011, 10:33 

witam kolegę MMa
Ja posiadam EFTP w Zoom G2 i aż do dziś eksperymentuję z brzmieniem.
Niedawno stwierdziłem że gdy uzywam pikapów Neck lub Middle i w Zoom G2 włączam efekt Booster i ustawiam potencjometry na 4,5,80
wtedy brzmienie jest bardziej to z lat 60s. i nie dodaję pogłosu zwłaszcza stereo wtedy będzie lepszy efekt tunelu. Jakość EFTP jest też uzależniona od obróbki sygnału WET im wieksza obróbka tym lepsze echo. Tak jest z Magicstomp i Alesisem Q. Pozdrawiam.
Tadeusz

Tytuł:
PostNapisane: środa, 8 czerwca 2011, 16:00 

Witam!
Tak, to prawda. Zoom G2 pozwala na szerokie eksperymenty dotyczące brzmienia. Nawet sama zmiana nastaw wartości equalizera przynosi ciekawe efekty. Trudno jest mi odnieść się do pozostałych multi. Słuchanie próbek dzwiękowych to zdecydowanie nie to samo co bezpośrednie użycie. Przyznam się że od jakiegoś czasu poluję na Alesis'a. Oferta na rynku krajowym nie jest zbyt ciekawa. Praktycznie nie istnieje. NIe wspominając już urządzeniu z wgranym EFTP. Jeśli chodzi o Zoom rfx oraz Magicstomp - w Polsce dostępność równa się zeru.
A z czystej ciekawości. Czy moze miał ktoś z szanownych kolegów, mozliwość przetestowania echa taśmowego Klemt Echolette E51? Oczywiście chodzi mi o zastosowanie w stylu TS ?

Tytuł: EFTP
PostNapisane: środa, 8 czerwca 2011, 18:09 

Witam
Ja EFTP używam od maja 2004 roku i z tego powodu jestem prawdopodobnie pierszym polakiem który używa EFTP.
Pierwszy Zoom RFX-2000, mam go od Charlie Halla potem Zoom G2 i Magicstomp. Co ciekawe każdy EFTP ma plusy i minusy w stosunku do pozostałych, ale generalnie to najlepszy jest Magicstomp. Taśmowych mechanicznych nie używałem nigdy.
Pozdrawiam. Tadeusz

Tytuł:
PostNapisane: środa, 8 czerwca 2011, 23:55 

Witam,
Dołożę i ja swoje "dwa grosze" do tematu. Jeśli chodzi o gitarę to kolego MMa zrobiłeś jak nabardziej własciwy ruch,wymiana mostka na Gotha lub Willkinsona czyni "cuda". Suier z lat 90-tych po takim zabiegu okazuje się lepszym instrumentem od niejednego Fendera Made in Mexico. Co do ZoomaG2 to uważam że jest bardzo praktyczny w kreowaniu brzmienia TS zarówno z lat 60-tych jak i późniejszych. Za przykład mogę podać nagrany przezemnie The Savage http://www.youtube.com/watch?v=_w3t44rk7t4
Pozdrawiam,
Robert

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 21 czerwca 2011, 12:43 

Witam!
To prawda. Zoom oferuje szerokie mozliwości w kreowaniu brzmienia. Wystarczy trochę cierpliwośći. Kolego robertcz - Twoje kawałki klasa. Gratuluję.
To może i ja coś zaprezentuję ;) : http://w505.wrzuta.pl/audio/3tHuUKGwXG8 ... l_land_mma
Jakość taka sobie. Nagrywam na taśmy magnetofonowe a po przekonwertowaniu troszkę wszystko ubożeje. Ale ogólny pogląd myślę że jest.

Tytuł:
PostNapisane: sobota, 25 czerwca 2011, 13:25 

Witam,
Bardzo fajne brzmienie uzyskałeś. Dlaczego nagrywasz na taśmę magnetofonową? Po co tak sobie utrudniasz, przecież można to szybciej i w dobrej jakości zrobić na komputerze. Którą wersje Zooma posiadasz starą czy nową?
Pozgrawiam,
Robert

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]