Internetowy Fan Klub THE SHADOWS

Forum członków IFK i fanów zespołów muzycznych lat 60' w Krakowie - Nowej Hucie - www.ryszardy.pl
Teraz jest sobota, 17 listopada 2018, 06:14

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
PostNapisane: czwartek, 24 stycznia 2008, 15:18 
Site Admin

Pierwszy koncert zespołu SHINDIG z Warszawy już za nami. I jak ? sala pełna, dwa razy bisy... a na oczach u dziewcząt pojawiły się łzy....
Co się stało ?.... to co działo się 45 lat temu. Muzyka i śpiew rozbudziłą emocje dokładnie tak samo jak w latach 60. Jaka muzyka jaki śpiew ?... oczywiście piosenki sir Cliffa Richarda i muzyka The Shadows ! W wykonaniu SHINDIG. Mam nadzieję, że pierwsze lody na wprowadzenie dobrego smaku muzycznego zostały przełamane. Mam też nadzieję, że muzykę tego zespołu będzie słychać nie tylko - jak wczoraj - w Natolinie.
Odwiedź stronę zespołu SHINDIG, wejdź do IFK The Shadows
--
Pozdrawiam
Ryszard

Ostatnio edytowano poniedziałek, 25 lutego 2008, 07:59 przez rycho, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 14 lutego 2008, 00:08 
Site Admin

Post do którego odnosi się poniższa treść został ze względu na naruszenie regulaminu klubu IFK został usunięty
"... Posty powinny być pisane w klimacie partnerstwa i koleżeństwa..."

Witam,
hmm.. no nie ma wulgaryzmów. Jednak email pisany - w moim odczuciu - w dość "uszczypliwym" tonie.. prawdopodobnie ma służyć formie " obnażenia" .. innego wniosku po szybkim przeczytaniu nie wyciągam. Zauważam także pewną analogię do Naszej-Klasy wokół, której ostatnio mnóstwo gromów pada. Dlaczego ?.. Nie będę się ustosunkowywał do nazw czy nazwisk, które padły - są prawdziwe - nie będę wnikał czy fakty też i mam nadzieję, że także nikt nie będzie się w to zagłębiał, jeśli takież one są. Jeśli są prawdziwe to nie jest też dla mnie nowością jako, że obserwując rynek muzyczny conajmniej od 45 lat i znając wiele historii muzyków, także wymienionych na mojej stronie internetowej - w większości przypadków nie było "gładkiej" drogi - zmiany składów, stylów, upodobań. Uważam, że jeśli jest sprawa, niedomówienia czy jak to zwać to jest to między Alanem i członkami zespołu Shindig i w tym miejscu należy zakończyć wszelkie "anse" na forum.
Nie będę w tym miejscu rozstrzygającym i nie chcę aby inni zaczęli polemiki w tej kwestii. Na pewno wykorzystanie pomysłu nie jest eleganckie.... o ile był zastrzeżony, a to już droga prawna..
Mam nadzieję, że uda mi się także Alana, a może i innych z KDM zachęcić do dołączenia muzycznie w Klubie IFK.. Muzyka ma łączyć - nie dzielić ..
--
Pozdrawiam
Ryszard

Ostatnio edytowano czwartek, 14 lutego 2008, 14:57 przez rycho, łącznie edytowano 4 razy

Tytuł: polskie piekło
PostNapisane: czwartek, 14 lutego 2008, 11:50 

No cóż , sukces choćby na poziomie zespołu Shindig ma wielu ojców , a porazka jest zawsze sierotą , każdy śpiewać może jeden lepiej drugi gorzej , miejsca dla dla grania w Polsce muzyki w stylu The Shadows nie brakuje jest zespół Shindig może być zespół FBI konkurencja wyszłaby wszystkim na dobre - pozdrawiam i zachęcam do grania - Zdzisław fan zespołow Tajfuny , Dzikusy ,Chochoły , Pięciu , Kon-Tiki (Szczecin)

Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 14 lutego 2008, 12:09 
Site Admin

Witaj Zdzisław,
a The Shadows nie wymieniłeś.. mam nadzieję, że to przeoczenie lub.. nie podlegające dyskusji.. :)
Przeglądałem stronę Klubu Dobrej Muzyki w Warszawie. Bardzo ciekawe rzeczy się tam dzieją ale (może Tobie się uda) nic nie znalazłem w stylu TS..
Znowu pewnie za szybko działam...
--
Pozdrawiam
Ryszard

Tytuł: cdn...
PostNapisane: czwartek, 14 lutego 2008, 14:10 

Witaj Ryszardzie , celowo nie ustawiłem w jednym szeregu The Shadows i naszych rodzimych naśladowców , na razie to nawet nie zbliżyli sie do dawnych Tajfunów , stylowo i brzmieniowo tu nie ma żadnego porównania są ARTYŚCI i rzemieślnicy , na razie mają dobre chęci , a dobrymi chęciami jest wybrukowany przedsionek w ....... pozdrawiam Zdzisław

Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 14 lutego 2008, 14:24 
Site Admin

Witam,

niestety dwa posty, których autorami byli Lidia i Alan Stępień znajdujące się poprzednio w kolejności jako drugi i trzeci, zaraz po koncercie SHINDIG, byłem zmuszony usunąć nie z powodu netykiety ale regulaminu klubu:
"... Posty powinny być pisane w klimacie partnerstwa i koleżeństwa..." Trudno je było zaliczyć do takiej kategorii gdyż zawarta w nich treść bezpośrednio uderzała w osoby imiennie. Nie mam potrzeby blokować IP gdyż liczę zawsze na muzyczną współpracę jednak dla tej kategorii postów nie może być miejsca..
Mam nadzieję, że ktoś z Warszawy jeszcze zaprezentuje się w skromnym ale jedynym w Polsce - jak dotąd - klubie miłośników muzyki i zespołu The Shadows.
--
Pozdrawiam
Ryszard

Tytuł:
PostNapisane: piątek, 15 lutego 2008, 15:20 
Site Admin

Witaj Zdzisław,
ufff.. szukam i nie mogę jakoś namierzyć w Warszawie nikogo więcej - oprócz SHINDIG - z grających TS, a przydałoby się do klubu.
Ale mam ciekawostke od Stantry. Okazuje się, że muzyka The Shadows miała już swój początek w epoce kamienia łupanego. Nie wierzysz ? - zobacz:
http://pl.youtube.com/watch?v=g2JZvxnNS70&NR=1
--
Pozdrawiam
Ryszard

Tytuł: cdn...
PostNapisane: piątek, 15 lutego 2008, 18:33 

Witam widzę że Stantra jest lepszym tropicielem '' shadowsnianów '' odemnie , była taka moda na teledyski , jeśli zespół był na fali to wszystko było można sprzedać nawe te nie najwyższego lotu , jedno mnie absorbuje że nigdzie nie widać sprzętu na któtym grali nawet na tych koncertach na żywo - Zdzisław

Tytuł:
PostNapisane: piątek, 15 lutego 2008, 18:56 
Site Admin

Witaj Zdzisław,
własnie niedawno żeśmy nieco ubolewali z Ryskiem z Toronto SC, że w trzech filmach z lat 60 z udziałem Cliffa i The Shadows ci drudzy byli cały czas w jego cieniu i bardziej to było muzyczne markowanie niż to czego wówczas oczekiwaliśmy.
Szczęściem jedna scena w filmie The Young Ones pokazuje nasz świetny zespół przez dłuższą chwilę (w teatrze), także - niestety - bez usprzętowienia. Za to widać wyraźnie jak Hank ma dokładnie "wymaćkanego" łapami Fendera co w odniesieniu do ubiorów stanowi pewien "dysonans" optyczny, na co reżyser czy scenarzysta uwagi nie zwrócili..
--
Pozdrawiam
Ryszard

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]